Eesti Rahvusballett tähistab Toomas Eduri 50. sünnipäeva galaetendusega

Toomas Edur
Toomas Edur Autor/allikas: Mait Jüriado

Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur tähistab 19. jaanuaril oma 50. sünnipäeva ning sel puhul toimub teatris kell 19.00 ka balletigala, kus on võimalik videolõikude vahendusel osa saada Eduri säravamatest hetkedest balletilaval.

Enne juubeligalat avatakse pidulikult Rahvusooper Estonia I rõdu galeriis Toomas Eduri büst, mille on valmistanud skulpturist Tauno Kangro. Lisaks Edurile on galeriis Anu Kaalu, Tiiu Randviiru, Georg Otsa ja Tiit Härmi büstid.

Galal esinevad ja jagavad sünnipäevatervitusi Eesti Rahvusballeti tantsijad ning mitmed külalised välismaalt. Solistidena löövad kaasa Vladislav Kalys (Tallinna Balletikool), Blythe Newman (Badisches Staatsballett), Pablo Octavio (Badisches Staatsballett), Evgenia Obraztsova (Moskva Suur Teater), Artem Ovtcharenko(Moskva Suur Teater), Yolanda Correa Frias (Berliini Riigiballett), Marian Walter (Berliini Riigiballett) ning Alena Shkatula, Kealan McLaughlin, Anatoli Arhangelski, Sergei Upkin, Patrick Foster, Iago Bresciani, Laura Maya, Oksana Saar ja Lola Howard (Eesti Rahvusballett).

Vaata ka "Pealtnägija" portreelugu Toomas Edurist, kus tuli lugu nii tema karjäärist Inglismaal, isiklikust elust kui ka põhjusest, miks ta tuleval aastal enam Eesti Rahvusballeti kunstilise juhina ei jätka.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: