Enn Põldroos: olen püüdnud kunsti teha nii, kuidas välja tuleb

Foto: Olev Kenk/ERR

Olev Kenk käis külas 86-aastaseks saaval kunstnikul Enn Põldroosil, kes elab Viljandi vallas Mustla aleviku lähistel Soe külas. Visiidi põhjuseks oli 30. jaanuaril Toompea lossi kunstisaalis avatud näitus "Vahemõtted", mis on kunstniku sõnul kokkuvõte tema viimaste aastate loomingust.

"See pealkiri on meelega võetud niisugune sõna, mille kohta ma ise ka ei tea, mis see tähendab, las siis inimesed ise mõtlevad välja, mis see tähendab," ütles ta ja kinnitas, et seda näitust võib vaadata kui kokkuvõtet viimastest aastatest. "Kui sa elu vaatad, siis koguaeg mingisugused mõtted tekivad, liituvad omavahel ja moodustavad tervikuid, need ongi need vahemõtted."

 

Uuel näitusel on Põldroosi sõnul kaks teemat. "Üks on pühaduse teema, inimese jõudmine suuremate väärtuste juurde, osaliselt seotud ka piiblimotiividega, millega ma olen viimasel ajal palju tegelenud, aga teine teema, mis sellele vastandub, on mingisugune inimlik rabelemine, mis ei vii kuhugi," selgitas ta ja mainis, et on püüdnud kunsti teha nii, kuidas välja tuleb. "Olen üritanud vältida kinnistumist ühte stiili."

Kunstnik kinnitas, et viimasel ajal ta teeb kunsti põhiliselt ekraanide ees, sest jõudu hakkab juba vähemaks jääma. "Tegelikult ma olingi otsustanud, et aitab mul näituste tegemiseks, neid on küll tehtud, aga vaevalt ma olin selle otsuste teinud, kui Toompealt pakuti mulle seda võimalust," sõnas ta ja lisas, et sellele ei saanud ta kuidagi ära öelda. "See oli väga meeldiv võimalus."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: