Klassikaraadios alustab saatesari "Laulupeo nähtamatud lood"

Kust me pärit oleme?
Kust me pärit oleme? Autor/allikas: ERR

Tänavu möödub esimesest laulupeost 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub 20. korda. Juubeliaasta ja Klassikaraadio koostöös alustab laupäeval, 2. veebruaril kell 10 saatesari "Laulupeo nähtamatud lood", mis jälgib laulu- ja tantsupeo juubeliaasta olulisemaid sündmusi. Saate autor on Sten Weidebaum.

Teel XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" poole saavad kuulajad tuttavaks juubelipeo tegijatega ning välja otsitakse mõnedki neist miljonitest nähtamatutest lugudest, mida kontsertidel või etendustel otseselt ei näe ega kuule, kuid mis on suursündmuste taga.

Kes on need lauljad, tantsijad ja pillimehed ning nende juhendajad, kes valmistuvad suureks peoks? Miks on koorilaulust ja rahvatantsust saanud eestlaste identiteedi lahutamatu osa? Millised mõtted ja ootused valitsevad autorite meeles, kelle teosed juubelipeol ettekande saavad? Kes on need inimesed, kes kindlustavad, et kõik osalejad saaksid olla õigel ajal õiges kohas ja hiigelpidu läheks hästi korda?

Kõigil kuulajatel on võimalik osaleda kuulajamängus. Igas saates esitatakse üks küsimus, vastuseid saab saata järgmise saateni e-posti aadressil laulupidu@err.ee. Kuulajamäng kestab veebruarist juunini ning kõige rohkem õigeid vastuseid saatnud raadiokuulaja saab auhinnaks kutse tantsupeole ja laulupeo mõlemale kontserdile.

Sarja avasaates vaadatakse üle laulu- ja tantsupeoga seotud uudised, kohtutakse laulupeo peadirigendi Peeter Perensi ja tantsupeo pealavastaja Vaike Rajastega ning tutvutakse puhkpilli- ja sümfooniaorkestritega.

Rubriigis "Kuulus nähtamatu või nähtamatu kuulsus" jagab oma mõtteid laulu- ja tantsupidude pikaaegne eestvedaja Aet Maatee ning ajaloolane Kadi Kähär-Petersoniga teeb ajarännaku aastasse 1869.

"Laulupeo nähtamatud lood" on Klassikaraadio eetris 2. veebruarist üle nädala laupäeviti kell 10. Kordus esmaspäeval kell 14. Saate autor on Sten Weidebaum, toimetaja Lisete Velt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: