Selgusid Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia laureaadid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia pälvisid VHK ja Nõmme muusikakoolide orkestrid ning pedagoog Juta Helilaid.
Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia pälvisid VHK ja Nõmme muusikakoolide orkestrid ning pedagoog Juta Helilaid. Autor/allikas: Sümfooniaorkestrite liit

Laupäeval anti XXVII laulupeo "Minu arm" sümfooniaorkestrite eelproovis Tallinnas üle Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemiad, mille pälvisid aktiivse ja mahuka kontserttegevuse eest 2018. aastal Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli keelpilliorkester ja Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester. Pedagoogi preemiaga tunnustati Juta Helilaidi pikaajalist tööd pikaajalise pühendunud töö eest viiulipedagoogina ja Kose Muusikakooli vilistlasorkestri "Pillipiigad" juhendajana.

Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli keelpilliorkester andis 2018. aastal kokku 44 kontserti, sealhulgas nii koolikontserte, koostööprojekte teiste orkestritega kui ka autorikontserte.

"Väga huvitav leid on eesti koorimuusikaklassikute C. Kreegi ja M. Saare autorikontserdid, samuti noorte heliloojate autorikontsert, orkestri kvartettide kontsert-salongiõhtud" rääkis Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse esimees Jüri-Ruut Kangur orkestri tegevusest möödunud aastal. Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli 13.–19. aastastest õpilastest koosnev 24-liikmeline orkester on dirigent Rasmus Puuri eestvedamisel pühendunud eranditult ainult eesti muusika esitamisele.

Rahvusvahelise kontserttegevuse eest pälvis tunnustuse Riivo Jõgi juhatatav Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester, kes veebruaris osales Estivali avakontserdil, millega tähistati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva Stockholmis ning astus üles koos Hiina solisti Remy Wang'iga Eurochestries festivalide Föderatsiooni kongressi raames toimunud kontserdil. Augustis andis Nõmme Muusikakooli orkester neli kontserti Eurochestries festivalil Hiina Rahvavabariigis ja oktoobris andis kontserte koos Rumeenia muusikakooli Sigismund Toduta Music College'ga ERASMUS+ programmi raames. Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester tähistas 2018. aastal ka oma 15. tegutsemisaastat.

Viiulipedagoog Juta Helilaidi poolt 1987. aastal loodud folkansambli Pillipiigad kunstilise juhina jätkab ta tööd tänaseni. Pillipiigad on 32 aasta jooksul esinenud Eestimaal ja 25 välisriigis 800 kontserdiga. Võidud on koju toodud nii Venemaalt, Bulgaariast kui ka Slovakkiast. Helilaid töötas aastakümneid Kose Muusikakooli viiuliõpetajana ning ta on olnud Harjumaa laulupidudel rahvamuusikaorkestrite üldjuht ning üldlaulupidude raames toimunud Pillipidude viiulikooride liigijuht ja assistent.

Kuuendat korda väljaantava preemia on varasemalt pälvinud Tonio Tamra (2014), Jüri-Ruut Kangur (2015), Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester (2015), Kaido Otsing (2016), Riivo Jõgi (2017), Katrin Talmar (2017), Rasmus Puur (2018) ja Tekla Tappo (2018).

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit esindab 29 tegutsevat noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit. Liidu peamised eesmärgid on noorteorkestrite festivalide ja kontsertide korraldamine ning nende tegevusele kaasa aitamine, samuti orkestripillide õppe propageerimine ja sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: