Eesti sümfooniaorkestrite liidu auliikmeteks nimetati Tonio Tamra ja Jüri-Ruut Kangur ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teatriauhindade gala Ugala teatris, Tonio Tamra
Teatriauhindade gala Ugala teatris, Tonio Tamra Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

9. novembril Jõhvi Kontserdimajas toimunud IX nooteorkestrite festivalil nimetas Eesti sümfooniaorkestrite liit oma auliikmeteks Viljandi muusikakooli direktori Tonio Tamra ja dirigent ning kauaegse Eesti sümfooniaorkestrite liidu esimehe Jüri-Ruut Kanguri.

Tonio Tamra juhitavas Viljandi muusikakoolis tegutseb 60-liikmeline Viljandi noorte sümfooniaorkester. Tema tegevus noorte sümfooniaorkestrite arenamisel ja muusikaõppe korraldamisel on olnud pikaaegne ning teda tunnustati pühendumuse tehtud töö eest.

Dirigent Jüri-Ruut Kanguri eestvedamisel taasasutati 2010. aastal Eesti sümfooniaorkestrite liit. Ta oli liidu juhatuse esimees aastatel 2010-2019 ning tema eestvedamisel alustasid tegevust Liivimaa nooteorkester, Narva noorte sümfooniaorkester ning Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester. 

Eestis tegutsevat 27 noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit esindava liidu peamisteks eesmärkideks on noorteorkestrite festivalide ja kontsertide korraldamine ning nende tegevusele kaasaaitamine, samuti orkestripillide õppe propageerimine ja sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol.  

8. kuni 9. novembril Jõhvis toimuvast IX noorteorkestrite festivalist võttis osa 13 noorteorkestrit üle Eesti. Festivali raames esinesid orkestrid 8. novembril Jõhvi ja Ida-Virumaa  üldhariduskoolides, festivali lõppkontsert toimus Jõhvi Kontserdimajas. Kokku osales festivalil üle 400 noore muusiku. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: