Georg Otsa monument tuleb Estonia teatri ette

Georg Ots aastal 1957
Georg Ots aastal 1957 Autor/allikas: Anton Mutt /ERR

Eesti omaaegse tuntuima laulja ja näitleja Georg Otsa skulptuur pannakse Tallinnas üles Estonia teatri ette Estonia puiesteel.

Esmaspäeva õhtul oli koos Tallinna linnaplaneerimise ameti juurde moodustatud komisjon, kes ausamba asukoha paika pani. 

Komisjoni esimees, abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et komisjoni otsus asukohavaliku kinnitamisel oli üksmeelne.

Georg Otsale rajatakse mälestusmärk tema 100. sünniaastapäevaks, mis on 21. märtsil 2020. aastal. Georg Otsa mälestusmärgi rajamist rahastab Tallinna linn.

Georg Ots õppis pärast Tallinna Prantsuse Lütseumi lõpetamist 1938. aastal Tondi sõjakoolis ja teenis lühikest aega Eesti merejõududes ning õppis paar aastat ka Tallinna Polütehnilise Instituudi ehitusteaduskonnas.

1944. aastal alustas ta õpinguid Tallinna Konservatooriumis Tiit Kuusiku lauluklassis ning alguse sai tema lauljakarjäär. Esimene etteaste ooperisolistina oli väike osa Jevgeni Oneginis 1944. aastal, peatselt sai temast aga Estonia ooperi hinnatuim solist. Estonia laval laulis ta alates 1951. aastast kuni surmani

Tallinn saab juurde veel monumente

Kirjanik Jaan Krossi monumendi asukohta koguneb komisjon arutama veel sel nädalal ja ühe variandina on kaalumisel Põhja-Tallinna linnaosa.

Lisaks saab Tallinn linnaruumi veel laulja Jaak Joala monumendi, mis püstitatakse Balti jaama juurde. Sinna oli kavas püstitada mälestusmärk ka ajakirjanik Urmas Otile, kuid tema lähedased olid selle vastu.

Endise presidendi Konstantin Pätsi monument kerkib Tammsaare parki. Veel on Tallinnal kavas ausammas kirjanik Sergei Dovlatovile.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: