Kraak & Smaak: me vist jagame eestlastega armastust heeringa vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kraak & Smaak.
Kraak & Smaak. Autor/allikas: Kraak & Smaak

Täna, 22. veebruari õhtul astub Tallinnas Sakala 3 teatrimajas ja kohvikus (endine NO99) Hollandi funk/house-grupp Kraak & Smaak. Samal peol esineb ka Ivo Linna. Intervjuu ERRi kultuuriportaalile andsid Kraak & Smaaki eestvedajad Wim Plug ja Oscar de Jong.

Mida oodata teie reedeõhtusest Tallinna konsterdilt?

Meil on kokku pandud suur ansambel: mees- ja naislauljad, basskitarrist, klahvpillimängija ja nii edasi. Nii et oodata võib dünaamilist ja rokkivat show'd disco, funki ja house´i mõjudega.

Teil ilmub peagi uus album. Milline see olema saab?

Suures plaanis on album "Juicy fruit" meie algse Boogie Angsti (Kraak & Smaaki plaadifirma) saundi juurde tagasi minek: orgaaniline, funky jne. See ei ole otseselt tahtlik eesmärk, aga kukkus nii välja. Uuel albumil on kuulda näiteks 70ndate Ameerika mõjutusi. Kaasa teeb palju uusi vokaliste, aga loomulikult ka meie enda lauljad Ivar ja Berenice. Oleme põnevil, kuidas uus album vastu võetakse.

Ma tegin ühe teie liikmega, Mark Kneppersga 2015. aastal intervjuu. Siis käisite siin veidi väiksemas koosseisus esinemas ja tegite DJ-seti. Mis teil sellest õhtust meeles on?

Mind ja Oscarit siis ei olnud (Wim Plug ja Oscar de Jong - toim.). Aga nii palju kui me Marki käest kuulsime, oli tal hea mängida ja rahvale meeldis.

Kuidas Kraak & Smaaki muusika nelja aastaga muutunud on ja kuhu see suundub?

Kõik muutub kogu aeg: ükski album ei ole nagu eelmine ja see on pidev uute ideede otsing, mis meid tänapäevases muusikalises olukorras käima ajab. Paar aastat tagasi alustasime oma plaadifirma Boogie Angst, et saaksime enda muusikat välja anda ja ka pakkuda teisele muusikutele ja produtsentidele platvormi. Näiteks on läbi meie plaadifirma edu saavutanud Hollandi produtsent Moods. Ja kuigi plaadifirma nõuab palju tööd, siis jätkame ka bändiga tuuritamist ning samuti ka DJ-settidega üles astumist.

Mitu lauljat te Tallinna kaasa võtate?

Võtame kaks meie tavapärast lauljat, Ivar Vermeuleni ja Berenice van Leeri. Mõlemad on suurepärased lauljad ja karismaatilised isiksused.

Kui palju te Eestist ja Tallinnast teate? Kas teate midagi meie muusikaskeenest?

Ausalt öeldes, mitte eriti palju, välja arvatud, et Eestil on pikk ajalugu ja vist ka vana side Hollandiga. Kas meie maade vahel polnud mitte palju kaubandust 17. sajandil? Me vist jagame ka armastust kala ja eriti just heeringa vastu. Aga me loodame Tallinna jõudes näha teie linna ja saada rohkem teada Eesti kohta.

Millised on teie karjääri kõrghetked?

Oleme juba nii palju albumeid välja andnud, oleme tuuritanud USAs ja isegi Jimmy Kimmeli saates esinenud. Samuti oleme esinenud mõne korra legendaarsel Glastonbury festivalil. Aga võib-olla on kõrghetk hoopis see, et me alustasime muusika tegemist väikeses stuudios ilma mingit tulevikuplaanideta, lihtsalt sellepärast, et me nautisime muusika tegemist. Ja aastate möödudes arenes see täiemõõduliseks rahvusvaheliseks karjääriks. Seda küll oodata ei osanud.

Milliste artistidega sooviksite koostööd teha? Milline on teie unistuste koostöö?

Uuel albumil teeme koostööd mõne kõlava nimega, aga endiselt vaatame ka ringi. Mõni artist, kellega kindlasti tahaksime koostööd teha, tuleb meelde küll, näiteks Anderson .Paak ja Toro Y Moi.

Parim asi, mis on teie bändi kohta öeldud?

"Te olete funk-muusika tulevik". Või siis "Te olite nii head, et panite mind nutma". Aga kõige rohkem on meilt küsitud, et kas te teate, kuidas Kraak & Smaak ingliskeelses häälduses kõlab (naerab).

Intervjuu ERRi kultuuriportaalile andsid Kraak & Smaaki eestvedajad Wim Plug ja Oscar de Jong. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: