Eesti Loodusmuuseumi uueks juhiks sai Asta Tuusti

Asta Tuusti
Asta Tuusti Autor/allikas: Pressifoto

Alates 4. märtsist juhib Eesti Loodusmuuseumi keskkonnahariduse valdkonnas enam kui 30 aastat edukalt tegutsenud Asta Tuusti. Varem on Tuusti olnud RMK Sagadi looduskooli juhataja ning Jääaja Keskuse idee autor ja tegevjuht. Enne Eesti Loodusmuuseumi direktoriks asumist töötas ta Keskkonnaministeeriumis keskkonnateadlikkuse nõunikuna.

"Loodusmuuseum saab endale kindlasti väga pühendunud ja kogenud juhi, kes oskab seada ambitsioonikaid sihte," märkis keskkonnaminister Siim Kiisler. "Asta Tuusti on näidanud, et ta on võimeline seadma suuri eesmärke ning suudab nende täitmiseks kaasata nii kogu meeskonda kui ka partnereid väljastpoolt."

"Näen võimalusi, kuidas kasutada oma seniseid kogemusi loodusmuuseumi edasisel arendamisel," ütles Asta Tuusti. "Loodusmuuseum on viimaste aastate jooksul läbi teinud silmapaistva arenguhüppe ning on saanud oluliste üleriigiliste tunnustuste osaliseks kõigis muuseumitöö valdkondades. Töötan selle nimel, et muuseumi hästi hoitud ja uuritud kogud, sisukad ja köitvad näitused ning targad tegevused suunaksid avastama looduse mitmekesisust ning käituma keskkonda säästvalt."

Tuusti selgitas, et kuna loodusmuuseumil on kõiki tegevusvaldkondi kattev põhjalik arengukava aastateks 2018–2022, siis on tema peamine ülesanne selle täitmise tagamine ning meeskonna toetamine kavandatud tegevuste sisukal elluviimisel. "Tahan olla juhina oma kolleegide sütitaja ning nende sära peegeldaja," ütles ta. 

Eesti loodusmuuseumi ligi kaheksa aastat juhtinud Heidi Vilu läks lapsehoolduspuhkusele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: