Raul Sööt toob Kumus publikuni harmoonia sügavamad sopid

Raul Sööt
Raul Sööt Autor/allikas: Heiti Kruusmaa

New Wind Jazz Orchestra järgmine väljakutse on esmaspäeval, 25. märtsil Kumu auditooriumis, kus bigbändi ette astub saksofonimängija ja helilooja Raul Sööt.

Kumus astub New Wind Jazz Orchestra publiku ette esmakordselt ning lavapartneriks seekord on saksofonist, helilooja ja arranžeerimisvõlur Raul Sööt. 

"Suurem osa sel korral ettekandele tulevast materjalist pärineb enam kui kümne aasta tagusest kontsertkavast "Teekond südamesse". Eksperimenteerisin siis industriaalsete biitide ja live-elektroonika sidumisega bigbändi konteksti. Kuna harmoonia sügavamad sopid ning tonaalsuse piirialad on mulle alati huvi pakkunud, turnib seegi materjal seal kusagil kaose ja korrastatuse piirjoonel. Samas saadab mind igat meloodilist joonist või muusikalist vormi viimistledes mõttes oma kunagiselt harmoonia õpetajalt Thomas Benjaminilt kuuldud lihtne tõde: "Muusika on tants ja laul"," arutles Sööt.

Uus bigbänd New Wind Jazz Orchestra on kokku kutsutud eesmärgiga edendada Eesti jazzorkestrite kultuuri, anda aktiivselt kontserte, teha koostööd eesti ja välismaa orkestrijuhtidega ning käia Eestit esindamas välismaistel bigbändidele mõeldud konkurssidel. Lauri Kadalipu eestvedamisel kokku saanud bigbänd armastab end proovile panna uute väljakutsete ning professionaalsust nõudva repertuaariga.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: