Balti keti aastapäeva tähistatakse luulekonkursiga

Rahvarinde muuseum kuulutas eeloleval suvel tähistatavaks Balti keti 30. aastapäevaks välja luulekonkursi "Vabaduse loits 2019".

"Konkursi idee on inspireeritud Rein Veidemanni "Vabaduse loitsust", mis on kirjutatud 30 aastat tagasi toimunud Balti ketiks. Selle luuletuse lõpuvärssi "Vabadus, vabadus, vabadus" kordasid nagu loitsu üksteise järel 23. augustil 1989. aastal Tallinnast Vilniuseni ulatuvas inimketis seisjad," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet ja rõhutas, et Rahvarinde muuseumi algatatud luulekonkursil loodavad nad osalemas näha väga erineva vanuse ja kogemusega inimesi.

Rahvusraamatukoguga koos korraldatav luulekonkurss toimub kahes vanusekategoorias: 11–17aastased ning 18aastased ja vanemad. Konkursitöid oodatakse 10. juunini ja võitjad kuulutatakse pidulikult välja Balti keti 30. aastapäeval 23. augustil. Luuletusi hindavasse žüriisse kuuluvad teiste hulgas kirjanikud Rein Veidemann ja Karl Martin Sinijärv. Mõlema vanuseklassi parimat ootab 200-eurone autasu, lisaks nooremas kategoorias võitja juhendajale 100 eurot ja eriauhinnad silmapaistvate luuletuste eest.

Luuletused, mille pikkus ei üle 40 värsirida, tuleb saata aadressile [email protected]. Konkursitööd saates tuleb fail pealkirjastada autori nimega ja e-kirja teemaks märkida "Vabaduse loits 2019". Kirjale on vaja lisada autori telefoninumber ja vanus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: