Noore arhitekti preemia laureaadid on Laura Linsi ja Roland Reemaa

Tänavused Eesti arhitektide liidu noore arhitekti preemia laureaadid on Laura Linsi ja Roland Reemaa, kes kureerisid möödunud aastal Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eesti paviljoni "Nõrk monument".

Mõlemad arhitektid õppisid Eesti kunstiakadeemias, omandasid magistrikraadi Hollandis ning on töötanud Londonis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nad on ühendatud teooria huviga materjali ja detailide vastu ning on seotud kohaspetsiifiliste projektide ja analüüsiga.

Žürii hinnangul toovad Linsi ja Reemaa Eesti arhitektuuridiskussiooni ja praktikasse uusi suundi.

"Tavaliselt arhitektuuris tegeletakse linnaplaneerimises kuni detailini välja, aga tihti need tegevused liiguvad suuremast väiksema suunas. Aga meile meeldib niimoodi töötada, et kõik need skaalad on segamini, näiteks kui me EKA-s õpetasime ühte stuudiot eelmine aasta, siis me tõesti alustasime detailist, kuidas materjalid oma vahel kohtuvad ja hoopis hakkasime hoone poole liikuma. Samuti linnaplaneerimine, kuidas see on seotud väikese objektiga kuskil maja nurgas. Meile meeldib segada meediume ja skaalasid," rääkis Roland Reemaa.

"Üks asi, mis on veel selgeks saanud paari viimase aasta jooksul, mil meil on aega olnud traditsioonilisema bürootöö kõrvalt ka näituste, kirjutiste ja õpetamise projektidega, on see, et meid väga huvitab ajalugu ja ajaloolised näited ja kuidagi erinevate aegade sillaga ühendamine. Igasuguseid sarnasusi kaasajaga võib leida keskajast, 20. sajandi algusega on väga huvitav võrrelda seda, mis praegu Eestis toimub," lisas Laura Linsi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: