Otseülekanne lõppenud: TMW 2019 konverents ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EKA aatriumis toimus kahepäevane TMW konverents, mille otseülekannet oli võimalik jälgida ERR kultuuriportaalist.

Kell 10.30 tegi ettekande pealkirjaga "Brexit on läbi! Kui vaid soovid" ("Brexit Is Over" If You Want It") Briti kaasaegse disaini ja pop-imagoloogia võtmekuju Malcolm Garrett. Nii nagu Garretti kõne keskendub kunstivaldkonna hääle kuuldavaks tegemisele ajal, mil Ühendkuningriik võib Euroopa Liidust välja astuda, on kogu tänavune konverents pühendunud kunsti ja kultuuri mõjule mitte üksnes kaasaegseid esteetilisi standardeid edendades, vaid ka sotsiaalsetele probleemidele osundades. Teema üks juhtkõneleja on Gunvor Kronman, kes on Soome pealinnas Helsingis pannud kultuuri majandust vedama, juhtides nii muuseumi Amos Rex rajamist kui ka kultuurikeskuse Hanaholmeni renoveerimist.

Reedel kell 13.30, pärast TMW fookuspaneeli "Kultuur majanduse käivitajana" tegi konverentsi raames Kronmaniga avaliku intervjuu ajakirjanik Neeme Raud.

TMW konverents ühendab ka loovsektorite ja tehnoloogiate ettevõtjad, et hõlbustada rahvusvahelist valdkondadeülest koostööd. Reedel kell 17 toimus EKA aatriumis Eesti, Venemaa ja teiste riikide tehnoloogiaettevõtete ja idufirmade vaheline kohtumine, mille osalejaid tervitavad president Kersti Kaljulaid ja e-residentsuse programmi juht Ott Vatter.

Konverentsi mahukaima osa moodustasid aga muusikakesksed ettekanded, arutelud ja töötoad. Laupäeval kuulis TMW avakõne pidanud Malcolm Garrettit nii omaenda loodud ikoonilistest plaadikaantest rääkimas kui ka EKA tudengite tänavuse TMW artistidele loodud imaginaarseid plaadikujundusi hindamas.

Konverentsi aruteludel lahati muu hulgas ka muusikafestivalide ellujäämisvõimalusi tihedas konkurentsis nii meil kui ka mujal, kaardistatakse üleeuroopalise ööelu tulevikku ning plaadimüügi ja tuuristamise hetkeseise Eesti muusikaväljal.

TMW konverentsi nimekamad esinejad olid teiste seas muusik ja helilooja Barry Adamson, rockibiograaf Zoë Howe, kunstnike ja filmitegijate duo Iain Forsyth & Jane Pollard, muusikanõustaja Lucy Bright, Spotify sõltumatute leiblite osakonna juht Jennifer Masset, Fyre festivali logistik ja piloot Keith Siilats, auhinnatud ajakirjanik ja punkmuusik John Robb ning Soome suurima kultuuri- ja konverentsikeskuse Tampere Hall tegevjuht Paulina Ahokas.

Põhjalikumalt saab kavaga tutvuda Tallinn Music Weeki veebis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: