Rotermanni kvartalis avati näitus Elo Liivi viimase 20 aasta teostest

Rotermanni kvartalis avati kunstnik Elo Liivi loomingu ülevaatenäitus viimase 20 aasta teostest. Väljas on skulptuure, installatsioone ja videosid. Näitus kannab pealkirja "Süsteemiotsing nr 2".

Elo Liivile on alati meeldinud toimetada avalikus ruumis, luua nihet ja komponeerida visuaalsust valgusega ning kaasata heatahtliku muigega mängu ka vaatajat.

"Kui ma mõtlen, millest ma oma töid alati teinud olen, siis nad on alati inspireeritud olnud maailma korrapärasest korratusest või korratust korrapärast või erinevatest filosoofilistest süsteemidest. Mingist probleemist eemalduda ja suurt pilti vaadata, see on üks koond, millest minu looming alati räägib," selgitas Liiv "Aktuaalsele kaamerale".

Näitus algab tegelikult peale juba õuest, Rotermanni korstnaväljakule püstitatud hiiglaslikust jonnipunni skeletist, mis pimeduses hakkab heitma ümbrusesse valgusmustreid.

"Millegipärast on tendents, et kõik süsteemid, mis kukuvad, tõusevad jonnipunnina tagasi. Ükskõik, kas see on galaktiline või inimloodud süsteem – kõik kultuurid kaovad ja tõusevad siis tuhast üles," lisas Liiv.

Elo Liivi "Süsteemiotsing" Rotermanni 18 pop-up galeriis on avatud mai keskpaigani.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: