Galerii. Linnar Looris tutvustas end estoonlastele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reedel toimus Estonia restoranis pressikonverents, kus sõna sai järgmisel hooajal tööd alustav Eesti Rahvusballeti uus kunstiline juht Linnar Looris.

Looris tutvustas nii estoonlastele kui ka ajakirjanikele oma senist karjääri, tulevikuvisiooni balletijuhina ning avaldas tänu usalduse eest. Tema jaoks on Eesti Rahvusballeti kunstilise juhi kohale asumine suur au, kuid samas ka väljakutse ja vastutus, kuna Eesti balletikunst ja Eesti kultuur on talle äärmiselt olulised ning südamelähedased valdkonnad.

​"Eesti Rahvusballett on oma ala lipulaev ning annan endale aru, et muutused ei juhtu üleöö," sõnas augustis tööd alustav Looris, lisades, et esmalt soovib ta olukorda tundma õppida ning alles siis vajalikud muudatused teha. "Ma ei taha kõike pea peale pöörata. Ma pean väga oluliseks arendada talente Estonias, ent samas tuleb käia muu maailmaga kaasas. Ballett on meeskonnatöö ja ma usun, et just koos suudame häid asju teha ning edasi liikuda."

Linnar Looris lõpetas Tallinna balletikooli 2001. aastal ning järgmisel viiel aasta oli ta Eesti Rahvusballeti solist, seejärel tantsis mõnda aega Birminghami Kuningliku Balletiteatri solistina. 2007. aastal suundus Looris Houstoni balletiteatrisse, kus ta on olnud trupi esisolist alates 2011. aastast. Houstoni Balletiteater on USA-s suuruselt neljas balletiteater, 52-liikmeline balletitrupp on regionaalsetest truppidest üks tugevamaid.​

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: