Galerii: Haapsalus avati Eesti filmiplakatite välinäitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahvusarhiivi filmiarhiivi ja nädala pärast algava Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali koostöös valiti välja 20 valdavalt 1970. ja 1980. aastatest pärit filmiplakatit, mis saab välinäitusel vaadata kuni festivali lõpuni.

See oli periood, mida iseloomustab visuaalsete stiilide paljusus ja mitmetähenduslik kujundimäng, aga ka tehniliste võimaluste kiire areng, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kõik plakatid on varustatud QR-koodiga, mille kaudu saab kuvada nutitelefoni ekraanile täiendavat infot filmi kohta.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali juht Helmut Jänes tõdes, et kuigi plakatikunst pole viimasel ajal võib-olla niivõrd olulise tähtsusega kui ta oli kümneid aastaid tagasi, siis just seetõttu tulid nad Rahvusarhiivi filmiarhiiviga mõttele, et võiks ju HÕFFil panna üles sellise väikse valiku selliseid retrohõngulisi filmiplakateid Eesti filmikunstist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: