HÕFF avab Haapsalus filmiplakatite välinäituse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Plakat filmile
Plakat filmile "Tuulte pesa" Autor/allikas: Ants Säde

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival avab 18. aprillil Haapsalu kultuurikeskuse ees vabaõhunäituse "Eesti filmi autoriplakat 1969–1993".

Tänapäeval, Photoshopi ja tarbimisühiskonna ajastul, on esiplaanil filmiplakati informatiivsus ja müüdavus. Jäme ots tundub olevat liikunud kunstnike ja disainerite individuaalsuselt turundusosakonna kätte, kes paigutab esiplaanile (suurelt ja realistlikult) osalevate staaride näod, pealkirja ("Kassahitt vol X") ja linastusinfo. Ruumi sümbolismiks, mõttemängudeks ning katsetusteks kompositsiooni ja värviga napib," võrdleb Ave Taavet näituse saatetekstis nüüdseid filmiplakateid 1970.–1980. aastate omadega.

Näitusel, mis on valminud koostöös Rahvusarhiivi filmiarhiiviga, on väljas 20 plakatit valdavalt 1970.–1980. aastatest, autoriteks Ants Säde, Ülo Emmus, Silver Vahtre, Vladimir Taiger, Priit Pärn, Leonhard Lapin, Kaarel Kurismaa jt. Filmidest on esindatud "Navigaator Pirx", "Hukkunud Alpinisti hotell", "Madude oru needus", "Saatana pisar", "Nukitsamees", "Karoliine Hõbelõng" ja "Metsluiged", mis seonduvad otseselt ulme-, fantaasia- ja muinasjuttfilmide žanritega, aga ka "Viimne reliikvia", "Tuulte pesa", "Briljandid proletariaadi diktatuurile, "Metskannikesed", "Hundiseaduse aegu", "Šlaager", "Bande" ja "Lurich". Eraldi rühma moodustavad animafilmid: "Kilplased", "Klaabu", "Rüblik", "Tuvitädi" ja "Värvilind".

Näitus avatakse 18. aprillil kell 15 ja see jääb Haapsalu kultuurikeskuse ees avatuks kuni 28. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: