HÕFFil toimub Põhja-Ameerika sõltumatute õudusfilmide eriprogramm

Emma Tammi
Emma Tammi "Tuul" ("The Wind") Autor/allikas: Kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toob Eestisse valiku Põhja-Ameerika uutest sõltumatutest õudusfilmidest. Kokku on festivali põhiprogrammis kuus Põhja-Ameerika filmi: neli USA-st ja kaks Kanadast.

"Tuul" ("The Wind")
Režissöör: Emma Tammi

Õudusvesterni tegevus leiab aset 19. sajandi lõpul Metsikus Läänes, kuhu elama asunud Lizzy (Caitlin Gerard) kohtub oma suurimate hirmudega üksilduse ees. Film, mida on võrreldud ka "Babaduuki" ja "Nõiaga", esilinastus mullu Toronto filmifestivalil ja on nüüdseks valitud enam kui 50 festivali kavva.

"Laip Brighton Rockil" ("Body at Brighton Rock")
Režissöör Roxanne Benjamin

Noor looduspargivaht avastab, et tema valvataval maa-alal lebab laip, mis hakkab ilmutama elumärke. Film esilinastus festivalil South by Southwest (SXSW) ning režissöör on tuntud HÕFFilgi näidatud õudusfilmide kasseti "Teekond lõunasse" ühe autorina.

"Surma keskpunkt" ("The Dead Center")
Režissöör Billy Senese

Enesetapu sooritanud mees ärkab pärast surnuks tunnistamist ellu. Juhtumiga tegelev psühhiaater avastab peagi, et on sattunud jälile millelegi seninägematule.

"Peakütt" ("The Head Hunter")
Režissöör Jordan Downey

Keskaegse sõjamehe õudu äratavast koletiste peade kollektsioonist puudub vaid üks – aastaid tagasi tema tütre tapnud monstrumi oma.

"Punase kirja päev" ("Red Letter Day")
Režissöör Cameron MacGowan

Rahulikku äärelinna kolinud pere püüab uues keskkonnas kohaneda. Ühel päeval täituvad aga sealsete elanike postkastid punaste ümbrikutega, mille sees kiri: "Tapa oma naaber enne, kui tema tapab sinu!"

"Harpuun" ("Harpoon")
Režissöör Rob Grant

Kolm sõpra klaarivad avamerel jahiga seigeldes suhteid. Kui paadil puruneb mootor ja selgub, et kaasavõetud veest ja toidust jätkub vaid mõneks päevaks, on selge, et kõik saab sellest hetkest alates minna ainult halvemaks. Film põhineb Edgar Allan Poe romaanil "Arthur Gordon Pymi lugu".

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 25.–28. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: