HÕFF tähistab tasuta eriseansiga "Matrixi" 20. sünnipäeva

"Matrix" Autor/allikas: Kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil tähistab ulmefilmi "Matrix" 20. sünnipäeva tasuta eriseansiga. HÕFF toimub 25. kuni 28. aprillini.

HÕFFi programmikonsultant Maria Reinup rõhutas, et kuna ta kasvas üles kodus, kus televiisor ei olnud lubatud, siis "Matrix" oli tema esimene suur filmielamus. "Mul oli tunne, et unenägude, fantaasiate ja utoopiate realiseerimine on võimalik, rääkimata sellest veidrast tundest, et äkki on see, mida näidati, ikkagi päris," sõnas ta ja tõdes, et film kui eskapismikunst jõudis täislaksuna ja korraga mulle kohale. "Istutades minusse armastuse filmide vastu, mis mõjutas mind aastaid hiljem tulema ära Tartu ülikoolist ja astuma filmikooli."

Eesti kinodes kogus "Matrix" 1999. aastal 49 532 vaatajat, olles aasta populaarseim film, eespool ka "Muumiast" ja "Tähtede sõja" esimesest osast "Nähtamatu oht". Filmiportaali IMDb kõige kõrgemalt hinnatud linateoste edetabelis hoiab see 18. kohta: 1,48 miljonit inimest on hinnanud seda kümnepallisüsteemis keskmise hindega 8,6.

"Matrix" linastub HÕFFil koostöös USA saatkonnaga, mille esindaja juhatab sisse ka seansi. Linastus on tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: