HÕFF toob ekraanile Vene psühhopaadi

"Vene psühho" Autor/allikas: Kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil jõuab Eestis esimest ja viimast korda vaatajate ette Grigori Konstantinopolski film "Vene psühho", mis on venelaste vastulausa Bret Easton Ellise samanimelisel romaanil põhinevale filmile "Ameerika psühho".

Grigori Konstantinopolski kirjutatud ja lavastatud satiirilisest thriller´ist, mis originaalis kannab pealkirja "Russki bes", on Venemaal palju räägitud. Seda on nimetatud tänapäeva Vene ühiskonna süngeks eksistentsiaalseks satiiriks, mustaks komöödiaks sellest, kuidas Vene elus pole vaatamata riigi reformimisele ja võimu propageeritud patriotismile, õigeusule ja venelikele väärtustele midagi muutunud: ikka mõeldakse üht, räägitakse teist ja tehakse kolmandat.

Svjatoslav Ivanov on kunstnik, kes armastab Asjat. Asja isa on pankur. Svjatoslav otsustab avada restorani, et raha teenida ja garanteerida Asjale harjumuspärane elustandard. Paraku seisab noore kangelase ees hulk takistavaid asjaolusid, mille ta otsustab kuulutada sõja.

Populaarkultuurilistest ja vene klassikalise kirjanduse tsitaatidest kubiseva ekstsentrilise linateose peaosas on üks Vene noorema põlvkonna hinnatumaid näitlejaid Ivan Makarevitš, laulja Andrei Makarevitši poeg. Veidi üle 100 000 euro maksma läinud film valmis ilma riikliku toetuseta, osaliselt ühisrahastuse abiga, kus paljud nimekad näitlejad mängisid tasuta. Venemaal on see ligi 20 aastat tagasi valminud film kultusteose staatuses, võttes huligaansel viisil kokku pöördelised 1990. aastad Vene elus.

Viimasel Venemaa rahvuslikul filmifestivalil Kinotavr võitis "Vene psühho" parima režissööri auhinna. Sealses kinolevis on see tiirelnud alles poolteist kuud.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab tänavu aset 25.–28. aprillini. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: