Kunstimuuseum läheb Valka ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jüri Palm,
Jüri Palm, "Inimeste maa ja meri". 1984–1985. Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum

6. augustil avatakse Valga Muuseumi galeriis Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluv näitus "Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas".

Eesti Kunstimuuseum eksponeerib rändnäitusel väärtuslikke 17.–21. sajandi teoseid oma kogust. Väljapanek pakub kaasahaarava sissevaate kunstižanrite ja -motiivide arengusse ajas ja ruumis, luues dialooge eri ajastutest pärit kunstiteoste vahel ning kaasates näiteid portreekunsti, maastiku- ja olustikumaali alalt. Näitusel näeb kunstnike tõlgendusi argistest tegevustest ja perekondlike tavadega seonduvast, aga ka seda, kuidas kunstnikud kujutavad linnaruumi ja valgust.

Valikutes seguneb klassika kaasajaga ja väliskunst Eesti kunstiga. Teiste hulgas on näitusel eksponeeritud Julius Kleveri, Eduard Wiiralti, Konrad Mägi, Oskar Hoffmanni, Aleksander Vardi, Jüri Palmi, Ludmilla Siimu, Kiwa, Marko Mäetamme ja Sigrid Viiri looming. Näitus meenutab valgalastele ka kunagist kaaslinlast, Valgast pärit kunstnikku Felix Randelit.

Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluva rändnäitusega tutvustab muuseum oma kogusid Haapsalus (SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid) ja Valgas (Valga Muuseum). 5. juuli – 10. november 2019 on Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäevale pühendatud rahvusvaheline näitus "Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik".

Esimene ekskursioon Valga Muuseumi galerii näitusel "Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas" koos kuraator Eha Komissaroviga toimub juba 7. augustil kell 16.00. Samal päeval kell 17.00 toimub venekeelne ekskursioon kunstiteadlase Darja Andrejeva juhtimisel.

Näitus on avatud 31. augustini 2019. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: