Eesti Pank avab uksed ajaloohuvilistele

Eesti Pank
Eesti Pank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

75 aastat tagasi alustas tegevust Otto Tiefi valitsus, mille eesmärk oli taastada Eesti iseseisvus. Kuna Tiefi juhitud valitsus tegutses peamiselt Eesti Panga ruumides, korraldab keskpank selle sündmuse tähistamiseks ajaloohuvilistele laupäeval, 21. septembril ekskursiooni.

Otto Tief oli Eesti poliitik ja sõjaväelane, kellele presidendi ülesandeid täitev Jüri Uluots andis 1944. aasta ärevatel septembripäevadel, kui sakslased olid Eestist taandumas, ülesande moodustada valitsus. 18. septembril nimetati Tiefi valitsus ametisse. Kolm päeva hiljem hõivas Tallinna juba Punaarmee. Et tähistada 75 aasta möödumist nendest sündmustest, peab valitsus sel nädalal istungi Eesti Pangas. Kõiki huvilisi kutsub keskpank aga laupäeval ekskursioonile, kus tutvustatakse pangakvartali lugu ja olulisi ajaloosündmusi.

Ajalootuur toimub Eesti Panga ajaloo asjatundja Märt Karmo juhtimisel. Ringkäik on tasuta ning kestab umbes üks tund. Kuna kohtade arv on piiratud, palutakse ette registreeruda Eesti Panga kodulehel.

Lisaks ajalootuurile pakub Eesti Pank sel sügisel ringkäike ka arhitektuuri- ja kunstihuvilistele. Eesti kunstiakadeemia rektor professor Mart Kalm ja kunstiakadeemia raamatukogu juhataja Mait Väljas tutvustavad keskpanga hoonete mitmekesist arhitektuuri ning kunstiteadlane ja dramaturg Eero Epner näitab Eesti Panga kunstikogu pärle.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: