Kumu alustab publikuprogrammide sarja autistlikele inimestele

Kumu kunstimuuseumis alustab uus publikuprogrammide sari "Vaiksed hommikud Kumus". Kord kuus muutub Kumu sensoorselt ülitundlikele ja autistlikele muuseumikülastajatele tavapärasest veelgi sõbralikumaks keskkonnaks. Esimene "Vaikne hommik" toimub 25. jaanuaril.

Vaiksel hommikul keeratakse Kumu kunstimuuseumi kõige valjematel eksponaatidel heli maha ning galeriides on abiks märgisüsteem, mis annab külastajatele teavet ruumide valgustuse, helitaseme ja ligipääsetavuse kohta.

Samuti ei toimu ei toimu muuseumis teisi ekskursioone ega muuseumitunde, vaid korraldatakse soovijatele spetsiaalsed lühituurid. Kumu hariduskeskuses on selleks ajaks sisse seatud vaikne ala, kus saab puhata ja ennast turgutada, lisaks on saadaval ka kohandatud majaplaan.

Algaval hooajal toimuvad vaiksed hommikud 25. jaanuaril kell 10-12, 29. veebruaril kell 10-12, 21. märtsil kell 10-12 ja 18. aprillil kell 10-12.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: