Selgusid konkursi "Igavesti noor Kross" parimad videod

Selinda Marie Rosalie Särev „Tiivad“
Selinda Marie Rosalie Särev „Tiivad“

Eesti Kirjanike Liit korraldas Jaan Krossi 100. sünniaastapäevale mõeldes videokonkursi "Igavesti noor Kross", millel selgusid nüüd tulemused.

Konkursile olid oodatud kooliõpilaste peegeldused Jaan Krossi loomingust. Osalemiseks tuli Youtube'i keskkonda üles laadida avalik video, mis sisaldas viidet #jaankross100. Nii on kõik konkursil osalenud tööd ka avalikult otsitavad ja leitavad.

Konkursi ühe korraldaja ja idee autori Kaur Riismaa sõnul oli eesmärk juhtida noorte tähelepanu Jaan Krossi tegelaste nooruslikkusele ja küsida selle järele, mil moel ja kas Jaan Krossi teosed ning tegelased täna noori kõnetavad. Konkursile laekus kokku 24 videot, millest 19 on avalikult leitavad Youtube'i keskkonnas. Registriväliseid videosid žürii hindamisel ei arvestanud. Samuti laekusid kaks tööd konkursile tähtajajärgselt.

Žürii otsustas tunnustada Selinda Marie Rosalie Särevit Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Andres Kalvetit Viimsi Gümnaasiumist ja Ottokar Sirenit Kose Gümnaasiumist. Selinda Marie Rosalie Särevi video "Tiivad" on parim oma visuaalse lahenduse poolest. Andres Kalveti video evib tugevaimat sõnumit ning Ottokar Sireni video paistab silma oma sotsiaalse närvi poolest.

Eripreemia antakse üle Aruküla Põhikooli 3. klassi muinasjuturingi õpilastele, kes lavastasid õpetajate Ivika Jegise ja Astrid Linnumäe juhendamise all Jaan Krossi "Mardileiva".

Parimaid videod tutvustatakse ja autasustatakse Jaan Krossi 100. sünniaastapäevale pühendatud konverentsil 19. veebruaril kell 14:15 Eesti Kirjanike Liidu Musta laega saalis.

Andres Kalvet, Viimsi Gümnaasium, õpetaja Kaidi Kolsar


Selinda Marie Rosalie Särev "Tiivad", Hugo Treffneri Gümnaasium, õpetaja Monika Piirimäe


Ottokar Siren, Kose Gümnaasium, õpetaja Ave Oja


Eripreemia: Aruküla Põhikooli 3. klassi muinasjuturingi õpilased, "Mardileib", õpetajad Ivika Jegis ja Astrid Linnumäe

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: