Galerii. Johanna Mudist avas näituse "Ajarändur" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Johanna Mudist avas reedel Vabaduse galeriis näituse "Ajarändur", kus käsitleb enda sõnul psühholoogilist aega, mida inimene tajub ootamist kogedes.

"Minu maalide kolmas tegelane keha ja koha kõrval on aeg. Benjamin Franklin on öelnud, et "Aeg on aine, millest koosneb elu". Ma ei käsitle oma töödes mitte niivõrd kokkuleppelist kellaaega, vaid psühholoogilist aega, mida tajume ootamist kogedes," kirjutab Mudist oma uue näituse kohta.

"Oodates aja tunnetus muutub, avardub. See on seisund, kus keha on olevikus, aga mõte on rännanud juba potentsiaalsesse tulevikku. See seisund on väliselt staatiline, kuid seesmiselt intensiivne. Minu maalide ajas ollakse justkui kinni, see isoleerib, vangistab," lisas ta.

Mudisti sõnul lasevad tema maalides lasevad tegelased vaikusel, aja ja koha kogemusel sakraalselt endast läbi voolata.

"Mõned figuurid ootavad passiivselt tõusu, mõõna või tuult, teised jälle on võtnud ette vaikse teekonna, et leida väljapääs minevikku või tulevikku. Nad rändavad veidi unenäolistes, võimatutes situatsioonides ja paikades."

Maalide ja joonistustega kirjeldab ta rännaku sihtkohti või ka rännakut ennast, kirjeldas Mudist.

Näitusel on eksponeeritud ka tikutopsi mõõtu narratiivsed joonistused. "Joonistuste abil annan edasi igapäevaelu poeesiat ja traagikat, balansseerides argielu ja fantaasia vahemail."

1991. aastal sündinud Johanna Mudist elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu kõrgema kunstikooli maalingute alal 2014. aastal ja omandanud Eesti kunstiakadeemias magistrikraadi 2017. aastal maali alal. Ta on ennast erialaselt täiendanud Soomes ja Poolas. 2018. aastast on Johanna Mudist maalikunstnike liidu liige ja 2019. aastast kunstnike liidu liige.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: