Konrad Mäe näituse teosed jõudsid Itaaliast kodumaale

Konrad Mägi.
Konrad Mägi. "Norra maastik". 1909. Õli, lõuend. Autor/allikas: Eesti kunstimuuseum

Konrad Mäe teosed, mis jäid Torino muuseumis koroonaviiruse kriisi tõttu näituse viimasel nädalal karantiini, on jõudnud tagasi kodumaale. Eesti kunstimuuseumi ja Torino Musei Reali koostöönäitus "Konrad Mägi. Põhjamaa valgus" avati 29. novembril.

Mäe näitust Torinos külastas kokku 29 991 kunstihuvilist ning päevas väisas näitust keskmiselt 366 külastajat.

Näitus sai palju positiivset vastukaja ka Itaalia meedias: artikleid ja kiitvaid arvustusi ilmus nii suuremates kohalikes päevalehtedes kui ka veebiportaalides ja kunstiväljaannetes. Muuhulgas on näitusele kiitva hinnangu andnud ja Mäge kui kunstnikku Itaalia publikule tutvustanud telekanal Rai ning kohalikud ajalehed La Stampa, La Reppublica (Torino väljaanne), Corriere della Sera ja Immoderati. Kokku kajastati Konrad Mäe näitust kohalikus meedias üle 50 korra.

Eesti kunstimuuseumi ning Musei Reali ühistööna valminud näitust kureeris kunstiteadlane ja dramaturg Eero Epner. Enam kui poolesajast maalist, portreest ja visandist koosnev väljapanek on kunstniku üks suuremaid seniseid isikunäitusi Euroopas. Eksponeeritavad teosed pärinevad Eesti kunstimuuseumi ja Tartu kunstimuuseumi kogudest, Enn Kunila ja Peeter Värniku erakollektsioonidest ning Eesti Üliõpilaste Seltsi kunstikogust.

"Musei Reali äärmiselt kõrgetasemeline programm ja väga professionaalne organisatoorne pool asetavad Mäe loomingu kontekstidesse, kuhu seda polnud sada aastat võimalik panna. See rikastab nii Eesti kui ka Euroopa kunstiajalugu," kommenteeris Eesti kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: