Otseülekanne kell 19: Tiina Mälberg kutsub rääkima neljanda seinaga

{{1589355600000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tiina Mälberg Autor/allikas: Mark Raidpere

""Inimese puudutus, on see veel võimalik?" kirjutas Tõnu Õnnepalu 10. detsembril 2008, mil ta pidas luulevormis päevikut ja sellest sai tema "kevad ja suvi ja". See puudutas mind. Täna, kevadel 2020, on see küsimus jälle mõttes." Nii rääkis Rakvere Teatri näitleja Tiina Mälberg kohtumisõhtu eel. Vaadake 14. mail kell 19.

Teatri juures hindab Mälberg samuti just vahetut kontakti publikuga, energiavahetust, mis puudutaks: "Näitlejatena toimime tihti nii, et publikuga füüsiliselt samas ruumis, vahel isegi päris lähedal olles jätame loo tõelisuse ja puudutuse huvides mulje, nagu oleksime üksi oma magamistoas, toimetaksime köögis või jalutaksime metsateel, seikleksime muinasjutulistes maailmades. Teatrikeeles on see "avalik üksiolek", nii näitlejat kui vaatajat kaitseb teineteise eest maagiline "neljas sein". Nii võib vaatajal tekkida arvamus, et näitleja tema kohalolu ei märka ning ta saab häbitult piiluda kellegi isiklikku ruumi, ja see omakorda võib aidata tal leida vastuseid oma päris küsimustele."

Päriselt kokku saada ja päris küsimustele vastuseid leida võimaldab eriolukorra tingimustes ka Rakvere Teatri Live, kus sel neljapäeval kell 19 kutsub Tiina Mälberg rääkima "(neljanda) seinaga" – piiluma läbi internetiakna, mida teeb näitleja üksi kodus, millest mõtleb, kust seltsi saab. Küsimusi saab ette saata Rakvere teatri Facebooki kaudu, kirjutades ürituse postituse kommentaaridesse või teatri sõnumitesse. Otseeetri ajal on võimalik küsimusi postitada live'i kommentaaridesse.

Viimasel kohtumisõhtul nädala pärast tuleb vaatajate ette Rakvere Teatri loominguline juht Peeter Raudsepp.
 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: