Komisjon tühistas osaliselt Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkursi otsuse

Võistlustöö „Muusa“ mille autorid on skulptorid Ilme ja Riho Kuld, maastikuarhitekt Kristofer Soop (mimikri stuudio OÜ) ja arhitekt Ott Alver (Arhitekt Must OÜ)
Võistlustöö „Muusa“ mille autorid on skulptorid Ilme ja Riho Kuld, maastikuarhitekt Kristofer Soop (mimikri stuudio OÜ) ja arhitekt Ott Alver (Arhitekt Must OÜ) Autor/allikas: Pressimaterjalid

Riigihangete vaidlustuskomisjon tunnistas osaliselt kehtetuks Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti korraldatud Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkursi žürii otsuse.

Žürii tunnistas aprillis konkursi võitjaks "Muusa", mille autorid on skulptorid Ilme ja Riho Kuld, maastikuarhitekt Kristofer Soop (mimikri stuudio OÜ) ja arhitekt Ott Alver (Arhitekt Must OÜ).

Samas leidis žürii siis, et konkursi teise ja kolmanda koha võib jätta välja andmata ning auhinnafondi osaliselt välja jagamata. Nüüd tuleb teise ja kolmanda koha preemiad korraldajal siiski välja maksta.

Võistlustöö "Bariton" esitanud ja žürii otsuse vaidlustanud OÜ AB Ansambel juhi, arhitekt Toivo Tammiku sõnul jättis žürii teise ja kolmanda koha preemiad jagamata vaatamata sellele, et tööd olid seatud paremusjärjestusse, kus teist ning kolmandat kohta jagasid võrdse punktide arvuga võistlustööd "Bariton" ja "Paralleelmaailmad".

Žürii otsusele juhtis tähelepanu ka Eesti Arhitektide Liit oma 24. aprilli märgukirjas.

Lisaks mõistis riigihangete vaidlustuskomisjon Tallinna keskkonna- ja kommunaalametilt OÜ Ansambel ja FIE Vergo Vernik kasuks välja nende poolt tasutud riigilõiv ja lepingulise esindaja tasu.

Vaidlustuse kaotanud Tallinna keskkonna- ja kommunaalametil on võimalik kümne päeva jooksul vaidlustada riigihangete vaidlustuskomisjoni otsus halduskohtus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: