I Land Sound on hädas 1000 külastaja piirarvu sisse mahtumisega

I Land Sound
I Land Sound Autor/allikas: Indrek Kasesalu

Kuigi Saaremaal Orissaares toimuv muusikafestival I Land Sound teatas juuni alguses, et festival tänavu vähendatud kujul siiski toimub, on korraldajatel tekkinud probleem lubatud 1000 külastaja piirarvu sisse mahtumisega, sest enne eriolukorra algust müüsid korraldajad festivalile rohkem pileteid ja neid pole praeguseks piisavalt tagastatud.

Pärast seda, kui I Land Soundi korraldusmeeskond 2. juunil teatas, et lähevad festivali korraldamisega koroonakriisist tingitud olude kiuste ikkagi edasi, jäid nad ootama, et leidub piisav hulk juba festivalipassi lunastanud külastajaid, kes vahetavad olemasoleva pääsme 2021. aasta festivalipassi vastu või müüvad selle korraldajale tagasi. Aega selleks andis festival 9. juunini.

I Land Soundi reedel Facebookis tehtud avalduses aga seisab, et kuivõrd nädala jooksul piisav arv külalisi oma pileteid ei tagastanud, pole praeguseks nad kuu aja pärast toimuvaks festivaliks valitsuse kehtestatud külaliste piirarvu saavutanud.

Samas kinnitavad korraldajad oma postituses, et nad on mõelnud välja lahenduse, kuidas kõik I Land Soundi külalised saaksid festivalist osa. "Kõik detailid on kinnitamisel valla juhtorganisatsioonidega, millele saame lõpliku vastuse peale vallavalitsuse istungit teisipäeval, 16. juunil."

Esmaspäeva seisuga pole festivali korraldajad taotlust avaliku ürituse korraldamiseks veel vallavalitsusele esitanud, mis aga ei keela ürituse korraldajal tegemast oma üritusele reklaami. "Taotlus tuleb esitada 30 päeva enne ürituse korraldamist ja hetkel on tal veel selleks aega," selgitas Saaremaa vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Aarne Põlluäär.

Põlluääre sõnul hoiavad nad kõrgendatud tähelepanuga silma peal nii ürituse ettevalmistusel kui ka võimalikul toimumise ajal ning on protsessi kaasanud ka terviseameti ja politsei- ja piirivalveameti. "Lõpliku otsuse teeb kogutud info põhjal vallavalitsus ilmselt juuni lõpuks."

I Land Sound toimub praeguse seisuga Saaremaal Orissaares 16.–19. juulil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: