Adamson-Ericu muuseumi kunstikonkursi töödest avatakse näitus

Mattias Metsniit. Õnnemaastik. 2020.
Mattias Metsniit. Õnnemaastik. 2020. Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum

Adamson-Ericu muuseum kutsus 2020. aasta kevadel 6–18-aastaseid lapsi ja noori osalema kunstikonkursil "Minu ideaalmaailm". Auhinnatud töödest on alates 6. juulist avatud väljapanek Adamson-Ericu muuseumi kunstikeldris.

Näitus jääb muuseumis avatuks Olev Subbi näituse lõpuni, 25. oktoobrini. Kõiki konkursil osalenud töid, laste unistusi, mõtteid ja mälestusi saab aga imetleda virtuaalnäitusel.

Konkursi korraldamise idee kasvas välja muuseumi näitusest "Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul" ja maalikunstniku värvirikkast loomingust.

Kunstikonkursi eesmärk oli innustada osalejaid kevadisel kodusviibimise perioodil olema mängulised ning rändama oma värvikirevas fantaasiamaailmas ja helgetes mälestustes, et panna need kujutluspildid paberile. Selliste rännakute tulemusena laekus muuseumile arvukalt imelisi ideaalmaailmu.

Konkurss toimus kolmes vanuseastmes (6–9-aastased, 10–14-aastased, 15–18-aastased) ning töö tuli teostada maalimistarbeid kasutades. Noorimas vanuserühmas osutus võitjaks Mattias Metsniit tööga "Õnnemaastik". Teises rühmas, 10–14-aastaste seas pälvis esikoha Anstassia Võsa tööga "Minu ideaalmaailm". Vanimas vanuserühmas pälvis esikoha Astrid Rei tööga "Rand". Samuti tunnustati kaht osalejat eripreemiaga.

Žüriisse kuulusid: maalikunstnikud Tiit Pääsuke ja Inga Heamägi, Eesti Kunstimuuseumi arendusdirektor Kersti Tiik, Kumu kunstimuuseumi hariduskeskuse juhataja Sandra Lääne-Velt ning Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus ja publikuprogrammide kuraator Annika Teras.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: