Kuressaare lossis saab näha Jüri Arraku 95. isikunäitust

Kunstnik Jüri Arrak avas neljapäeval Kuressaare lossis üle videosilla oma järjekorras 95. personaalnäituse. Tegemist on kunstniku esimese personaalnäitusega Saaremaal.

Näitusel "Inimesed ja maskid" on väljas kokku 30 tööd nii viimase aasta kui ka aastate loomingust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Just maskidel on kunstniku enda sõnul olnud oluline roll tema loomingus. Ja maskid ei puudunud ka uue näituse avamiselt mõlemal pool ekraani.

Arrak on viimastel aastatel tegelenud ka oma varasemate piltide n-ö uuendamisega, muutes mõningaid mustvalgeid graafilisi töid värvipliiatsitega värviliseks.

Distantsilt näituse avamisel saab aga juhtuda omamoodi viperusi või siis hoopis kunsti.

"See on mustvalge maailma täiendamine värvidega, sest traditsiooniline graafika peaks olema mustvalge. Loomulikult ma olen harjunud rääkima, kui inimesed on siin. Ja praegu ma näen teid nii, et teie päid ei ole. Kaader on täpselt nii, et päid ei ole. Pane pead kaadrisse!" kõneles Arrak.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: