Evald Okase muuseumis saab näha nelja uut näitust

Alates laupäevast saab Haapsalus Evald Okase muuseumis näha nelja uut näitust. Kunstisõpradel jätkub avastamist tekstiilikunstist raamatugraafikani.

Muuseumi pööningukorrusel asuv Peeter Lauritsa näitus "Väljasõit. Teine katse" mõtiskleb nii keskaegset Tallinna käsitleva fotograafilise koomiksi kui ka lähitulevikule pühendatud loomingu kaudu ühiskonda tabavate muutuste üle, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ajalugu, ta ei käi sellise ühtlase taktiga, sellist ühtlast sammu, vaid ajalugu on umbes nagu konn, et ta on ühe koha peal, istub ja on ja on ja siis järsku on ta teises kohas. Me oleme praegu minu meelest just sellises faasis, kus väga suur hüpe hakkab toimuma," arutles kunstnik Peeter Laurits.

Muuseumi teisel korrusel on väljapanek Evald Okase rikkalikust loomingust illustraatorina. Näituse kuraator Mai Levin ütles, et Okas oli 1940. aastatest kuni 1970. aastateni üks olulisemaid raamatukujundajaid Eestis.

"Tegelikult on see seni natukene unarusse jäänud osa Okase loomingust, mida ei ole nii palju käsitletud ja reprodutseeritud nii, et sellepärast me tahtsimegi sellele tähelepanu juhtida," ütles ta.

Esimese korruse galeriid täidab Krista Leesi näitus "Väike moodne tekstiilisõnastik", kus esmakordselt saavad kokku mitu varem valminud suureformaadilist teost ja uued üllatused.

"Kuna ma olengi läbi aegade tegelenud sellise tekstiilse sõnavara tõlgendamisega erinevatesse tekstiilsetesse tehnikatesse, siis siin oli võimalus jälle sellist suuremat kollektsiooni näidata, mis on mitme aasta jooksul tekkinud," selgitas Leesi.

Neljaks uus näitus on muuseumi hoovitoas külastajat ootav Üla Koppeli poolt kureeritud raku- ja puupõletuskeraamika väljapanek.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: