Lõppes kirikute toetuseks peetud kirikukontsertide sari "Taevas puutub maad"

Pühapäeval lõppes Kirikufondi ja Ott Leplandi kirikukontsertide sari "Taevas puutub maad", mille näol oli tegemist oli kampaaniaga, et pühakodade korda tegemiseks raha koguda.

Viimasel kontserdil Tõstamaa Maarja kirkus tegi kaasa ka dirigent ja helilooja Kristjan Järvi. Tema lugu "Kirbu epifaania" on pühendatud Järvide suvekodule Pärnu lähedal Kirbu jõe ääres ja see tähendab Järvile sooja, kindlat ja armastust täis paika.

"See, mis andis mulle inspiratsiooni, on see koht Kirbu, See oli sellel ajal, kus ma olin võib-olla kahe ja poole-kolmeaastane. Kus ma olin võrkkiiges, magasin seal päevaseid uinakuid, kus kased niimoodi kohisesid ja päike natukene paitas nägu. See jäigi minuga ja siiamaani ongi see koht, mida mina kutsun koduks," ütles Järvi "Aktuaalsele kaamerale".

Teose leiab ka Järvi 7. augustil ilmuvalt albumilt "Nord Escapes" ja see kõlas ka Pärnu muusikafestivalil.

Ott Lepland leidis Järvi muusikale sobiva luuletuse Leelo Tungla loomingust ja nii sai sellest laul. Lepland ütles enne kontserti, et Järvi teosega rahva ette astumine paneb tal jala värisema.

"Kui üleeile toimus selle pala instrumentaalversiooni maailma esmaesitus, siis täna siin, Tõstamaa kirikus, toimub selle pala lauluversiooni maailma esmaesitus. Nii et kergelt jalg väriseb, aga küll saab hakkama," ütles Lepland.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: