ERR.ee video. TMW Talks: kadunud muusikat otsimas

Tallinn Music Weekil arutati, kas on aeg kogu Eesti muusikaajalugu Spotify'sse laadida ning kas uuenduste tuules peaks ka autoritasude kogumise ja jaotamise ümber tegema. Vestlust saab ERR kultuuriportaalist järele vaadata.

Oma digikultuuri üle uhkust tundvas e-Eestis on endiselt olukord, kus lõviosale meie muusikalisest pärandist pääseb ligi ainult füüsilisel kujul ning see eeldab arhiivides ja fonoteekides leiduvate ainueksemplaride kurnamist. Ometi on olukorra parandamiseks vajalik digitaristu olemas ja uue muusika puhul aktiivselt kasutuses. Kas on aeg kogu Eesti muusikaajalugu Spotify'sse laadida? Kas uuenduste tuules peaks ka autoritasude kogumise ja jaotamise näiteks plokiahelat kasutades ümber tegema? Kas raha peaks jagama populaarsuse alusel nagu seni või tuleks igale loojale kõik teenitud euro ja sendid välja maksta? Kuidas anda rahvale tagasi tema muusika nii et seda autoritelt ära ei võeta?

Moderaator: Jüri Muttika, ETV
Panelistid:
Vaiko Eplik, muusik ja EAÜ juhatuse esimees
Kärt Nemvalts, justiitsministeeriumi nõunik
Martin Adamsoo, digikultuuri teema-aasta projektijuht
Virgo Sillamaa, Music Estonia juht

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: