Tänavanäitus "Kopli pärlid" avab piirkorra salapära

"Kopli pärlid" Autor/allikas: Pööning

Põhja-Tallinnas rändav fotonäitus "Kopli pärlid" tutvustab Kopli poolsaare arhitektuuri- ja kultuurilugu.

Alates 28. augustist Põhjala tehase alal avatud näitus heidab pilgu kirju ajalooga Kopli pärlitele. Fotodel on kujutatud olemasolevaid, teostamata jäänud aga ka juba igaviku teed kadunud hooneid, rajatisi ja keskkondi. 

Näituse idee sündis disainiklassikale ja arhitektuuriajaloole pühendunud ajakirja Pööning eestvedajatel, kuna tegijateni jõudis piirkonnast palju põnevaid lugusid. "Kopli ajalugu ja miljöö ning sinna rajatava uue linna kooslus pakub vastuolusid ja põnevaid avastamisi, mis ajendaski meid Kopli teemal ajakirjanumbrit tegema," selgitas Pööningu peatoimetaja Karola Mursu. 

Näitust saab alates 30. augustist näha ka Telliskivi Loomelinnaku alal, kuhu jääb see kuni 6. septembrini. Näitusel "Kopli pärlid" näeb nii fotograafide Rasmus Jurkatami ja Tõnu Tunneli värskeid ülesvõtteid kui ka Eesti arhitektuurimuuseumi ja Eesti rahvusarhiivi fotokogust leitud meenutusi. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: