Jazzkaar kogus olukorra kiuste 9000 külastust

Jazzkaar 2020
Jazzkaar 2020 Autor/allikas: Siiri Padar

Festivalil Jazzkaar toimus tänavu kuue päeva jooksul 27 kontserti, koos lisaprogrammiga jõudis publikuni 100 muusikasündmust, mis kogusid üle 9000 külastuse. Möödunud aastal kogus Jazzkaar üle 26 000 külastuse, seega langes külastatavus võrreldes 2019. aastaga pea kolm korda.

Täissaalidele esinesid festivalil Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, Rita Ray oma ansambliga, laulja-laulukirjutaja Anett ja rahvusvaheline muusikute seltskond eesotsas helilooja Raun Juurikasega, kes lõpetasid tänavuse Jazzkaare eriprojektiga "Antarktika 200". Kokku anti festivalil 27 põhiprogrammi, üle 50 linnaruumiprojekti ja 12 tasuta kontsertide päeva kontserti.

"Seekordse Jazzkaare emotsioonid ei vaibu niipea, suutsime tuua kodumaised ja ka rahvusvahelised jazzitähed oma truude kuulajateni tõestades, et ka keerulistel aegadel on võimalik tuua kultuurielamused vastutustundlikult publikuni ning panna seeläbi inimeste silm särama. Täname muusikuid, vabatahtlikke, partnereid, toetajaid ja vaimustavat publikut – meie kõigi koostöös sündis südamlik ja turvaline festival," ütles Jazzkaare eestvedaja Anne Erm.

Jazzkaar 2020 pidanuks toimuma tänavu aprillis, kuid eriolukorra tõttu lükkus festival sügisesse. Septembri lõpus andsid aga korraldajad teada, et reisipiirangute tõttu ei pääse Eestisse mitmed välisesinejad, kes olid varem kavasse planeeritud. Samuti lükkus veidi enne festivali algust edasi ka bändi Dirty Loops esinemine, kuna üks bändiliige haigestus.

Festival Jazzkaar 2021 toimub 16. kuni 25. aprillini 2021. aastal. Hetkel on järgmise aasta esinejatena kinnitatud Cecile McLorin Salvant, Jamison Ross ja Avery*Sunshine.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: