Galerii ja video: Tallinna keskraamatukogu kinkis lastele Markus Saksatamme uue teose

{{1604412300000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna keskraamatukogu kinkis igale sel sügisel kooliteed alustanud lapsele Markus Saksatamme raamatu "Kade lehm ja tige lumehang".

Tallina keskraamatukogu direktor Kaie Holm kinnitas, et Markus Saksatamm on laste hulgas loetud kirjanik. "Kui me selle raamatu tegemisest autoriga rääkisime, siis ta kinnitas, et ta on ise vanaisa ja näeb oma lastelaste pealt, et lapsed loevad siis, kui see raamat on huvitav."

Kinkeraamatute projekt sai alguse 2007. aastal, igal aastal tellitakse ühelt Eesti kirjanikult uus algupärane lasteraamat, mida poest osta ei saa. Tänaseks on kogunenud juba 13. unikaalset raamatut. "Hea meel on ka kirjanike ja illustraatorite käest saada tagasisidet. et see on ka neile oluline," tõdes Holm ja mainis, et autoritele on oluline anda välja raamat, mille trükiarv oin Eestis üks suuremaid. "Neil on olnud oluline ka see, et üks aastakäik ehk üle 4000 lapse loevad seda teost." 

Tallinna keskraamatukogu 2007. aastal algatatud raamatu kinkimise projekti eesmärgiks on tagada, et lapsed on esimeses klassis õppimise ajal koos õpetajaga läbi käinud tee koolist raamatukokku ning on õppinud tundma raamatukogu teenuseid. Sel sügisel palub Keskraamatukogu esimeste klasside õpetajatel oma lähima raamatukoguga kokku leppida, kuidas raamatute üleandmine läbi viia. Õpilased on oodatud raamatukogudesse, raamatukoguhoidja saab tulla raamatutega kooli külla või toimetada raamatud kooli ning tutvustada raamatut ja raamatukoguteenuseid veebi teel.

"Kade lehm ja tige lumehang" on Markus Saksatammele iseloomulikult humoorikas ja fantaasiarohke. Autori sõnul sai ta innustust Eno Raua koostatud ja 1969. aastal ilmunud lasteraamatust "Kirju-Mirju", mistõttu said raamatukaante vahele samamoodi luuletused ja lühikesed lood. Katrin Erlichi illustratsioonid on detailirohked ja mängulised ning pakuvad lugemise kõrval samavõrra avastamisrõõmu. Raamatut saab laenata Keskraamatukogu raamatukogudest ning lugeda ka e-raamatuna Lastelehel või e-raamatukogus Overdrive.

Alates 2007. aastast on Tallinna Keskraamatukogu igal aastal kirjastanud ühe uue lasteraamatu, mille saavad kingiks kõik Tallinna munitsipaal-, riigi- ja erakoolide õpilased sõltumata koolis kasutatavast õppekeelest.

Toimetaja: Marju Bakhoff

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: