Galerii. Selgusid 2020. aasta Lemba ja Wiiralti stipendiaadid

{{1608617400000 | amCalendar}}

Teisipäeval andis kultuuriminister Tõnis Lukas Eesti muusika- ja teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimaja suures saalis üle tänavused Artur Lemba ja Eduard Wiiralti nimelised stipendiumid kuuele muusika- ja kunstitudengile.

2020. aasta Artur Lemba stipendumi laureaadid on Anita Maasalu, Evita Lohu ja Liisa Hõbepappel, Eduard Wiiralti stipendiumi laureaadid on Kaisa Maasik, Tauri Västrik ja Anna Mari Liivrand.

Stipendiumide andmise eesmärk on edendada muusika- ja kunstiüliõpilaste iseseisvat õppe- ja loomingulist tööd ning võimaldada enesetäiendamist. Artur Lemba nimelist stipendiumit summas 2000 eurot annab kultuuriministeerium välja alates 2018. aastast, Eduard Wiiralti nimeline stipendium loodi 2004. aastal ja selle suuruseks on 3000 eurot.

Kultuuriministeerium on kontsertpianisti ja helilooja Artur Lemba ja graafikakunstniku Eduard Wiiralti autoritasude seadusjärgne pärija ning stipendiumifondid kogunevad autoritasudest, mis kogutakse Lemba ja Wiiralti teoste kasutamise eest.

2019. aasta Wiiralti stipendiumi laureaadid olid graafikaüliõpilane Maria Erikson, tekstiilikunstitudeng Maryliis Teinfeldt-Grins ning vabade kunstide tudeng Aksel Haagensen.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: