Pildid: 1. märtsi galerii aknal saab näha Ellen Vene teost "Sail Away"

1. märtsi galerii aknal avati kolmas ekraanisäästja, Ellen Vene videoteos "Sail Away". Ainult õuest vaadeldav teos jääb galerii aknale ööpäevaringselt korduma ajavahemikel 25.-27. jaanuar, 31. jaanuar–2. veebruar ning 14.–16. veebruar.

Videokollaaž "Sail Away" kõnetab unistustetööstust 1990. aastate muretuse kontekstis. Tekstuaalsete kihistuste abil taastoodab teos reisi- ja turismioperaatori Club Med reklaame, kelle tollane eskapistlik lööklause "vastumürk tsivilisatsioonile" näib tänase kriisi taustal pigem õõvastavalt kui kutsuvalt.

Ellen Vene looming paikneb kirjanduslike kujundite, popkultuuri ning muusikaproduktsiooni piiril. Ta on lõpetanud installatsiooni- ja skulptuuri osakonna Eesti Kunstiakadeemias, jätkanud samas kaasaegse kunsti õppekaval ning täiendanud ennast Central Saint Martins kunsti ja disaini kolledžis. Hetkel õpib ta kaasaegse kunsti magistriõppekaval Viini rakenduskunsti ülikoolis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: