Suri filmi- ja maalikunstnik Halja Klaar

Halja Klaar
Halja Klaar Autor/allikas: Kersti Inno/Klassikaraadio

20. veebruaril suri 90-aastasena Eesti filmikunstnik Halja Klaar (17.12.1930-20.02.2021), kes on töötanud muuhulgas selliste filmidega nagu "Hullumeelsus", "Ukuaru" ja "Tuulte pesa".

Halja Klaar lõpetas 1950. aastal Antsla keskkooli. 1957. aastal lõpetas ta Eesti NSV riikliku kunstiinstituudi maaliteaduskonna teatridekoratsiooni eriala, diplomitööna tuli tal luua kavandid Evald Aava ooperile "Vikerlased". Ta on kujundanud 20 mängufilmi, nende hulgas "Ohtlikud kurvid", "Inimesed sõdurisinelis", "Hullumeelsus", "Verekivi", "Ukuaru" ja "Tuulte pesa". Samuti on ta töötanud kunstniku-lavastajana mitmete Elbert Tuganovi ja Heino Parsi filmide juures.

2017. aastal pälvis Halja Klaar kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali elutööpreemia mitmekülgse ja pikaajalise loomingu eest filmikunstnikuna. Samuti tunnustati teda 1982. aastal ENSV teenelise kunstitegelase preemiaga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: