Ilmus Jürgen Rooste uus luulekogu "Signaal surnud tähelt"

Jürgen Rooste
Jürgen Rooste Autor/allikas: Maria Esko

Kirjanik Jürgen Rooste avaldas luulekogu "Signaal surnud tähelt", mis on kolmas ja viimane osa mõttelisest kontseptuaalsest tsüklist "Meeleheite laulud". Raamatu toimetas Maria Esko, kujundas Lisette Lepik, konsultant oli Karl Martin Sinijärv.

Lisaks värskele luulekogule kuuluvad tsüklisse veel 2018. aastal kirjastuselt mm ilmunud kogu "Veider aeg" ning möödunud aastal lugejate ette jõudnud "Sagittarius A*". Rooste rõhutas samas, et kõik kolm raamatut on loetavad ka täiesti eraldiseisvalt, aga puudutavad üht eluperioodi, meeleoluseisundit ja hingeummikut.

Autori sõnul on "Signaal surnud tähelt" kogumik väga elulisi-realistlikke ja täiesti (oma)mütoloogilisi ajalaule sellest, kuidas armastus näppude vahelt libiseb, aga kuidas ikka ei taha alla anda. "Kuidas riigi- ja rahvanatuke tahab käest libiseda, aga ikka ei anna alla, kuidas lõpuks lootus võidab, kuigi see võib olla väike nukker lootus," selgitas ta.

Lähiajal ilmub Roostel koos Siim Aimlaga ka samanimeline audioraamat-heliteos, mida esitletakse ka 28. aprillil Eesti kirjanike liidu kirjandusliku kolmapäeva veebiülekandes.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: