Muusikaline lavastus "Ookean" tõstab fookusesse maailmamerede tervise

Voces Tallinn
Voces Tallinn Autor/allikas: Mait Jüriado

Teisipäeval esietendub muusikaline suurlavastus "Ookean", mis räägib maailma hoidmisest, unistamisest, vabadusest ja aupaklikust suhtumisest elusse. Audio-visuaalne vaatemäng jutustab vee, tule koreograafia, kehakeele ning muusika kihtidega loo inimese panuse möödapääsmatusest.

Suurlavastusega soovitakse pöörata tähelepanu ookeanide kui meie planeedi hingamismehhanismi murettekitavale tervisele. Lisaks lavastuse sisule püütakse teha loodushoidlikke valikuid ka korraldustöös, alates jäätmete sorteerimisest ja toitlustajate valikust, lõpetades materjalikasutusega korraldusprotsessis ja teema üldise mõtestatusega.

"Teatud narratiivsus on "Ookeanis" olemas – seda vaataja ja kuulaja märkab –, aga me esitame sinna midagi lisaks," rääkis lavastaja Ran Arthur Braun. "Helilooja Ülo Krigul on spetsiaalselt loonud muusikalise suurvormi, mis on inspireerunud ookeani kihtidest ja muu hulgas päikesevalguse hulgast nendes. Minu jaoks on olnud huvitav lisada lavapiltidesse ebatraditsioonilisemat keelt või tööriistu: kaskadööritrikid, veekoreograafia, prügi, kaheksa meetri kõrgune hiigelnukk, siduda see kõik osaliselt videomaterjalina ja tõstatada küsimus –missugune meie tulevik välja näeb," räägib lavastaja Braun.

"Mul on väga hea meel, et vaatamata koroonaviirusele projekt "Ookean" ikka toimub," kunstiline juht Risto Joost. "Kogu meie meeskond on töötanud selle nimel pikalt, et muusika kaudu suunata tähelepanu ühiskondlikult nii olulisele teemale. Ainuüksi fakt, et umbes 3,5 miljardit inimest ei oma täna ligipääsu jäätmekäitlussüsteemidele, on väga kahetsusväärne. Ükskõik kas New York, Dubai või Tallinn – tegelikult elame me kõik ühes ökosüsteemis. Põlise tallinlasena on mulle meri olnud alati väga hingelähedane, aga meie enda Läänemere väga halb tervis lükkab teatud mõttes kogu selle ilu ja sügavuse vastuolulisse peeglisse."

"Ookean" etendub Tallinna kruiisisadama alal 15. juulil kahel korral: kell 19 ja kell 22. Laval on orkester Tallinn Sinfonia, kammerkoor Voces Tallinn, helilooja Ülo Krigul ja elektrooniliselt kujundab Sander Mölder, dirigent on Risto Joost, lavastaja Ran Arthur Braun. 8-meetrist hiigelnukku juhib nukumeeskond Hispaaniast.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: