Kalamaja muuseum avab hüpiknäituse asumi elanike puhkusetraditsioonidest

1881. aastal sündinud Aleksander Andresson, kes teenis Tallinnas elatist juuksuri, klaverimängija ja vasikanahkade müügiga, hetkeks mere ääres hinge tõmbamas.
1881. aastal sündinud Aleksander Andresson, kes teenis Tallinnas elatist juuksuri, klaverimängija ja vasikanahkade müügiga, hetkeks mere ääres hinge tõmbamas. Autor/allikas: erakogu

Kalamaja muuseum avab esmaspäeval, 5. juulil Balti jaama turu sissepääsu ees hüpiknäituse "Piritale ja kaugemalegi. Kalamaja inimeste puhkehetked 1920.–1960. aastatel" Kalamaja elanike puhkusetraditsioonidest.

Näituse keskmes on kohalike inimeste fotod, mis jõudsid Kalamaja muuseumi selle loomisprotsessi käigus. Fotodel on võimalik tutvuda Kalamaja inimeste suvepuhkuse veetmise jäädvustustega aastatel 1920–1960.

Lisaks puhkehetkedele Kalamajas saab näha ka kohti, kuhu inimesed väljasõite teha armastasid, näiteks Võsule või Tartusse. Rannapuhkuse kõrval võeti ette ka romantilisi paadireise Pirita jõel või matkati Ida-Virumaal.

Näitus on osa Põhja-Tallinna suvisest hüpiknäituse kavast.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: