Pildid: Kalamaja muuseum avab sel nädalal uksed

Alates 2018. aastast tegutsenud Kalamaja muuseum saab lõpuks omale püsiva pinna aadressil Kotzebue 16, uksed avatakse 24. septembril. Muuseumi eesmärk on tutvustada külastajatele Tallinna vanima eeslinna olemust kohalike elanike lugude ja esemete kaudu.

Valge Luigeks kutsutud hoone on aastakümnete jooksul koduks olnud mitmele muuseumile, muuhulgas nukumuuseumile, Kalamaja galeriile ja Miiamilla lastemuuseumile. Esialgu elamuks ehitatud villas avab pärast kolme suletud aastat ja põhjalikku renoveerimist uksed piirkonna värvikat olemust peegeldav Kalamaja muuseum.

Muuseumi püsinäitus "Küla keset linna. Lugusid Kalamajast" kõneleb kohalikust elust kuue Kalamajale iseloomuliku koondkuju kaudu: Kalamaja mees, naine, laps, esivanem, elukunstnik ja loom. Muuseumis kulgedes avanevad ühes kohalike inimeste lugudega ka siinsete majade lood: külastajat ootavad varem avalikkusele suletud ruumid. Näituseks on kohandatud isegi tualett, kust leiab Kalamaja endisaegseid eriilmelisi prill-laudu.

Lisaks püsinäitusele on ajutise näitusena avatud kogukonnaentusiasti ja urbanisti Teele Pehki kureeritud näitus "Kalarand – igaühe-mereääre kolmas tulemine". Muuseumis paikneb galerii, kus soovijad saavad jäädvustada oma mälestusi Kalamajast, haridusruum muuseumitundideks, väljapanek ajaloolistest postkastidest ja Kalevi tänava elamu järgi valminud elutruu nukumaja.

Muuseum avab uksed 24. septembri õhtul, kui kell 20–22 saab nautida muusikat nii elavas esituses kui ka silent disco formaadis. Oma muusikaliste tervitustega astub teiste seas üles ka Jarek Kasar, meeleolumuusikat valivad Kalamaja DJ-d. Nädalavahetusel toimub muuhulgas Kalamaja kaevuluukide ekskursioon ja mustritrüki töötuba, kodukandi rotituur ning Jaak Juske linnaretk.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: