Oskar Lutsu "Soo" esilinastus lükkub edasi

"Soo" Autor/allikas: Robert Lang

Režissöör Ergo Kulla käe all valminud mängufilmi "Soo" tootjad võtsid vastu otsuse lükata filmi esilinastus 20. augustilt edasi sügisesse.

Filmi produtsent Tanel Tatter tunnistas, et olukord on praegu kohalikele filmitootjatele äärmiselt ebamugav. "Piirangute otsused tulevad meie kui filmitegijate jaoks liiga väikese ajaaknaga. Sõnumid meedias on taas hirmutavad, mistõttu otsustasime esilinastuse edasi lükata."

Tatteri sõnul on filmitootjal ja levitajal äärmiselt keeruline kahe nädalaga tootmisplaane muuta. Film vajab kindlust ja ettevalmistuse aega vähemalt kaks ja pool kuud enne esilinastust. "Me väga loodame, et 9. augustist kehtima hakkav vaktsineerimistõendi kontroll annab tulemust. Kindlasti loodavad kõik filmitegijad, et tõuseb vaktsineerimise aktiivsus ja uus normaalsus hakkab tööle."

Tatter rääkis, et kui nad tõid juuni alguses kinodesse mängufilmi "Eesti matus", siis kehtis 50-protsendise täituvuse piirang, maski piirang ja viimane seanss pidi lõppema hiljemalt kella 22.00ks.

"See kõik on meile olnud paras katsumus saamaks vaatajaid kinno. Kinod on olnud väga vaprad ja suutnud publiku taas saalidesse saada. Tootja jaoks on aga filmi loomine aastatepikkune protsess ja kodumaise filmi kinnotulek peab olema sündmus suure algustähega," selgitas ta.

"Just siit sündis raske otsus seekord riski mitte võtta. Hoole ning armastusega tehtud kodumaine film peab leidma omale hea akna. Oskar Lutsu "Soo" on igatahes valmis ja kohe kui kindlust juures toome film vaatajateni."

Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm "Soo" on armastusfilm, mis viib meid 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava tuleb Pariisist tagasi venna sootallu ja mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse Madjakuga, kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat, keda hüütakse Metskassiks. Toomas avastab ennast järsku keset võitlust armastuse eest, mille panus on ei vähem ega rohkem kui tema enda elu.

"Soo" peategelasi kehastavad Franz Malmsten ja Hanna-Ly Aavik. Osades Liis Remmel, Grete Kuld (Klein), Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal ja Martin Kork. 

"Soo" režissöör on Ergo Kuld, stsenarist Martin Algus, filmile on muusika loonud Mick Pedaja.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: