Galerii: Vabaduse teatrifestival avati lavastusega "Keegi KGB-st"

17. augustil algas Narvas Vabal Laval Vabaduse teatrifestival, mis toob viie päeva jooksul lavale väiketeatrid riikidest, kus on probleeme vaba sõna levitamisega. Festival avati ERM-i ja Vaba Lava koostööprojektiga "Keegi KGB-st".

Sünopsis:

1980ndatel aastatel, kui Eesti, Läti ja Leedu said iseseisvaks, sattus Baltimaade KGB väga paradoksaalsesse olukorda. Kunagi varem polnud ükski Nõukogude Liidu võimas ja tugev organisatsioon vaid mõne päeva jooksul hingusele läinud. KGB kadus, aga seal töötanud inimesed jäid. Nad olid pikka aega teeninud Nõukogude Liitu ning saavutanud seal erilise positsiooni. Ja nüüd korraga leidsid nad end hoopis teisest maailmast.

Kuni 21. augustini kestval festivalil jõuavad publiku ette muuhulgas lavastused "Mein Kampf" (Powszechny teater, Poola), "Kantgrad" (Teater.Doc, Venemaa), "Sacra Hungarica" (Teater Studio K, Ungari) ja "Nähtamatud perekonnad" (Teater Filomela, Venemaa).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: