Vaata enne tele-eetrit | "Puit arhitektuuris" uurib, kuidas ehitada tulevikulinna

Saatesarja "Puit arhitektuuris" teise hooaja viimases osas selgitavad spetsialistid, kuidas osa tulevikulinnadest võiksid ideaalis moodustada puidust kõrghooned.

Kui elanikkond kasvab samas tempos nagu praegu, elab aastaks 2050 maakeral ligikaudu 10 miljardit inimest ja kõik nad vajavad eluaset. Üks muutus, mis meid kindlasti ees ootab, on kohalike ning keskkonnasäästlike materjalide kasutamine, ja teine - hoonete kasvamine kõrgusesse.

Eestlased on juba kümmekond aastat osalenud puidust kõrghoonete või siis kõrghoonete puidust fassaadielemente ehitanud. Aasta lõpuks valmib ka Eestis esimene ja puitkarkassil neljakorruseline kortermaja. Tulevikulinnast ja puithoonete kasvamisest kõrgusesse räägivad arhitektid Indrek Allmann, Mihkel Urmet, Lembit Tork, arendajad ning majatootjad.

Autor Ene-Maris Tali, režissöör Märten Vaher, operaatorid Madis Reimund, Tauno Sirel ja Meelis Kadastik, helioperaator Rein Fuks, produtsent Ene-Maris Tali.

"Puit arhitektuuris" on ETV eetris 22. detsembril kell 22.05.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: