X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vaata enne tele-eetrit | "Puit arhitektuuris" tutvub lähemalt tehasemajadega

Detsembris jätkab ETV saatesarja "Puit arhitektuuris" teise hooajaga, mis uurib koos arhitektide ja ekspertidega puidu kasutamise võimalusi ning mõju ökoloogilise jalajälje vähendamisele. Uue hooaja teist osa "Tehases valminud majad" on võimalik ERR-i kultuuriportaalist vaadata enne tele-eetrit.

See, et tulevikus ehitatakse enamik maju valmis tehases, on paratamatus. Praegu tellitakse suur osa Eestis toodetud tehasemajadest välisriikidesse. Enamasti tuleb projektide käigus lahendada ka keerulisi insenertehnilisi ülesandeid, valmis elemendid ja moodulid kohale toimetada ning tulevasel asukohamaal kokku panna. Ka Eestis liigutakse selle poole, et puitmajad puitmajatehastes valmiksid. Aga mis materjalist ja missugune saab olema nende hoonete arhitektuur, oleneb ennekõike tellija ning arhitekti koostööst ja nende soovist majale ka oma eripära sisse panna.

Tehases valminud majadest räägivad majatootjad Argo Saul, Tõnis Vaiksaar, Martin Talts, Renee Mikomägi ja arhitekt Mihkel Urmet.

Saate autor Ene-Maris Tali, režissöör Märten Vaher, operaatorid Madis Reimund ja Tauno Sirel, helioperaator Rein Fuks, produtsent Ene-Maris Tali.

"Puit arhitektuuris" on ETV eetris kolmapäeval, 8. detsembril kell 22.05.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: