Festival DocPoint Tallinn kogus üle 3000 külastuse

DocPoint Tallinn 2022
DocPoint Tallinn 2022 Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Möödunud nädalal lõppenud 13. DocPoint Tallinn kogus kinodes ja veebis kokku üle 3000 külastuse.

"Arvestades, et ainuüksi meie festivali toimumise ajal andis ligi 50 000 inimest positiivse koroonaproovi ja niigi kolmandik elanikkonnast ei saa osa kultuurisündmustest, on üle 3000 inimesega festivalinädala toimumine täielik ime," sõnas festivali kunstiline juht Kaarel Kuurmaa. "Publiku arv ning positiivne sisuline tagasiside programmile annab meie meeskonnale jõudu jätkata kvaliteetse dokumentalistika vahendamist Eesti kinopublikule."

Kõige populaarsemaks filmiks osutus sel aastal DocPoint Tallinna avafilm, režissöör Moonika Siimetsa "Kaks tundi õnneni", mille linastused läksid täissaalidele, film jookseb praegu ka kinolevis.

Rahvusvahelistest filmidest olid menukaimad DocPoint Helsinki võistlusprogrammis peaauhinna saanud Ruslan Fedotovi film "Kuhu me teel oleme?", mis paotab ukse Moskva metroo kummalisse universumisse ning žürii äramärkimise pälvinud "Faya Dayi". Publikumenukid olid ka Mads Brüggeri spioonipõnevik "Nuhk: Salaja Põhja-Koreas", loodusdokumentaal "Lumeleopard" ning Pawel Lozinski "Rõdufilm".

Festivalil sai avalöögi ka esimest korda toimuv filmiturg DocPoint FINEST Market, mille eesmärgiks on tõsta Soome ja Eesti dokfilmide rahvusvahelist nähtavust ja anda täiendav tõuge võimalustele leida uusi vaatajaid üle maailma. Esitlusele tulid selliste tuntud filmitegijate nagu Pirjo Honkasalo, Kiur Aarma, Alina Rudnitskaya, Suvi Westi, Einari Paakkaneni ja Moonika Siimetsa uued teosed. DocPoint FINEST Market on ellu kutsutud DocPoint Helsinki ja DocPoint Tallinna koostöös.

Järjekorras 14. Docpoint Tallinn toimub 30. jaanuarist kuni 5. veebruarini 2023.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: