Galerii: DocPoint Tallinn avati Moonika Siimetsa filmiga "Kaks tundi õnneni"

Coca-Cola Plazas algas esmaspäeval järjekorras 13. korda toimuv dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn. Avafilmina jõudis kinolinale režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk dokumentaalfilm "Kaks tundi õnneni".

DocPointil linastub kokku 31 filmi. Erinevalt varasemast on nüüd mitmel filmil ka korduslinastused. "Kui varem linastasime praktiliselt kõiki filme vaid korra, siis nüüd on hea tahtmise ja kavategemise oskusega võimalik suurem osa kavast ära näha", kommenteeris festivali programmikoostaja Tristan Priimägi. "Filmid on kõik nii head, et tundus ebaaus inimesi valima sundida".

Festivali kavast leiab ka kolm Oscari lühinimekirja jõudnud linateost, mis räägivad kõik kaugetest kultuuridest: uuriv põnevusdokk "President" kajastab Zimbabwe korruptiivseid presidendivalimisi, "Põletavad uudised" heidab pikema pilgu india naiste juhitud päevakajalise meediaväljaande Khabar Lehariya argipäeva ja heitlustesse ning "Faya Dayi" tõlgib filmikeelde Etioopia sufide psühhotroopse khat'i-taime tarbimise traditsiooni. 

Ekraanile jõuab ka mitme tunnustatud lavastaja uued tööd. Seni vaid mängufilme teinud briti lavastaja Andrea Arnold on ekraanil oma esimese naturalistliku dokiga "Lehm". Teise briti filmitegija ja kriitiku Mark Cousinsi uus film "Vaatamise lugu" tegeleb tema nägemise kadumisega, Tšehhi dokirežissöör Helena Treštikova on DocPointi kavas seitsmendat korda filmiga "Rene. Vabaduse vang", mis on järjefilm tema filmile "Rene". Taani lavastaja Mads Brügger toob vaatajate ette loo Põhja-Koreast filmis "Nuhk. Salaja Põhja-Koreas". Oma uue filmiga on Tallinnas tagasi ka poola filmitegija Pawel Lozinski, kelle "Rõdufilm" on üles võetud oma korteri rõdult. 

DocPoint Tallinna filmid linastuvad kuue päeva jooksul kinodes Sõprus ja Artis ning osaliselt ka Elisa Stage'i veebikinos üle Eesti. Lisaks jõuab valik dokumentaalfilme koostöös Elektriteatriga ka Tartu publikuni. 

13. DocPoint Tallinn toimub 1.–6. veebruaril.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: