Erki Pärnoja ja Collegium Musicale korraldavad heategevuskontserdi Ukraina toetuseks

Erki Pärnoja & Collegium Musicale
Erki Pärnoja & Collegium Musicale Autor/allikas: Rene Jakobson

26. märtsil kell 19 toimub Tallinna Jaani kirikus heategevuskontsert Ukraina toetuseks, kontsertettekandena kõlab seal esmakordselt ka Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos "Ukrainale".

Heategevuskontserdil astuvad üles kammerkoor Collegium Musicale, Erki Pärnoja koos bändiga, dirigent Endrik Üksvärav.

"Kas eesmärk komplekteerida laupäevase kontserdiga üks Ukraina poole läkitatav kiirabiauto ehk koguda 30 000 eurot võiks olla teostatav? Selleks oleks vaja, et 1000 inimest ostaks 30 eurose toetuspileti. Omaltpoolt pakume emotsionaalset ja hingekosutavat kontserdielamust ja oleme tänulikud juba ette," ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Heategevuskontserdi kava koosneb eesti heliloojate loomingust. Esimeses osas kõlavad Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Pärt Uusbergi teosed ning Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos "Ukrainale". Kontserdi teises osas tuleb ettekandele Erki Pärnoja "Anima Mea".

Kogu heategevuskontserdi tulu läheb kiirabiautode ja minibusside vajalike vahenditega sisustamiseks ja saatmiseks otse Ukraina linnadesse, kust seda abi palutakse. MTÜ Slava Ukraini vabatahtlikud on sõjakoldesse kohale toimetanud juba 23 kiirabiautot, mis on ostetud ja komplekteeritud Rotary Klubi liikmete abiga. Iga auto täitmiseks humanitaarabi ja meditsiinivahenditega kulub keskeltläbi 30 000 eurot.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: